Logo

صفحه اصلي > فرهنگی > رویکرد جدید آموزش و پرورش توجه به مدارس دولتی است

رویکرد جدید آموزش و پرورش توجه به مدارس دولتی است


4 خرداد 1402. نويسنده: monshi


علی حجرگشت مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز ظهر امروز در جلسه شورای معاونین با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ایام ۳خرداد و یاد و خاطره همه شهدا را گرامی میداریم و خدمت جناب کاظمی معاون محترم وزیر خیر مقدم عرض می کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در ادامه افزود: رویکرد جدید آموزش و پرورش توجه بیشتر به مدارس دولتی است، منظور از دولتی نیز مدارس دولتی عادی است. نگاه ها باید برگرد به سمت مدارس دولتی، چراکه کم توجهی به مدارس عادی تناقض جدی دارد با فلسفه وجودی جمهوری اسلامی که توجه به عدالت و علی الخصوص عدالت آموزشی است.
وی گفت : استان البرز از نظر کمبود فضاهای آموزشی ، پرورشی، ورزشی و فرهنگی یکی از استان های محروم محسوب می شود که نیاز است بیشتر مورد توجه مسئولین عالی و وزراتخانه محترم قرار گیرد.
حجرگشت افزود: استان البرز در یک سال گذشته در زمینه های مختلف از جمله در زمینه فنی و حرفه ای رشد خوبی داشته است که البته با توجه به جایگاه استان و وجود کارخانه ها و مجموعه های صنعتی قطعا نیاز به یک تحول اساسی دارد.مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در ادامه گفت : موضوع امتحانات نهایی خرداد ماه، مهم ترین موضوع آموزش و پرورش استان است و با توجه به افزایش تاثیر امتحان نهایی در آزمون ورودی دانشگاه ها نیاز است که با حساسیت بیشتری دنبال شود.وی در پایان گفت : سیاست جدید کشور این است که دوباره بازگشت داشته باشیم به مدارس و مدرسه مجددا اهمیت و جایگاه خود را پیدا کند و طبیعتا این موضوع مخالفان و ذی‌نفعانی دارد که تلاش می کنند در برگزاری امتحانات اختلال ایجاد کنند و به این دلیل نیاز است تلاش خود را بیشتر کنیم.
بازگشت