12 دی 1400
شماره خبر: 261435

اجازه دهند دخترم را با خود به مسابقات جهانی ببرم

سپیدار‌آنلاین: گروه گفتگو




عضو تیم ملی یخ‌نوردی ایران گفت: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران در سال تنها هزینه یک بار اعزام به مسابقات جهانی را می‌دهد .
شبنم اسدی قهرمان البرزی یخ‌نوردی کشور گفت: از سال ۹۳ وارد رشته یخ‌نوردی شدم و سال ۹۷ به عنوان اولین دختر یخ‌نورد ایرانی تا به امروز، توانستم به مرحله فینال مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کنم. در همان سال برای اولین بار در تاریخ یخ‌نوردی بانوان کشور توانستم در رشته سرطناب عنوان سوم مسابقات قهرمانی جهان را کسب کنم.دارنده چندین مقام قهرمانی یخ‌نوردی آسیا و جهان گفت: به دلیل نبود امکانات یخ‌نوردی در استان البرز مجبور هستم در باشگاه‌های خصوصی با ارتفاع کم تمرین کنم، گرایش اصلی من رشته سرطناب است که نیاز به دیواره بلند دارد، ما در استان البرز هیچ باشگاه تخصصی صعودهای ورزشی که بتوان یخ نوردی کرد نداریم.این قهرمان ملی کشورمان اظهار کرد: استان‌های قزوین –اصفهان و مازندران تنها دیواره‌های استاندارد یخ‌نوردی را دارند که من برای تمرین مجبورم به این استان‌ها سفر کنم .اسدی در خصوص اعزام به مسابقات جهانی گفت: مسابقات قهرمانی جهان بهمن ماه امسال به میزبانی کشور سوئیس برگزار می‌شود و من به عنوان یکی از نمایندگان ایران به این مسابقات اعزام خواهم شد. اصلی‌ترین دغدغه من برای اعزام به مسابقات این است که فدراسیون اجازه نمی‌دهد دختر ۱۵ ماهه‌ام را با خود به مسابقات ببرم.
اجازه دهند دخترم را با خود به مسابقات جهانی ببرم
وی اظهارکرد: فدارسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران در سال تنها هزینه اعزام به یک مسابقه قهرمانی جهان یا قهرمانی آسیا را می‌پردازد درحالی که در فصل مسابقات هر سال، چندین مسابقه جام جهانی برگزار می‌شود. من برای شرکت در مسابقات جام جهانی کره جنوبی و روسیه باید تمام هزینه‌ها را شخصا بپردازم که این شرایط با توجه به هزینه بالای اعزام برایم مهیا نیست.وی گفت: اگر حمایت مالی نشوم، علی رغم شانس بالا برای کسب عنوان، در این مسابقات شرکت نخواهم کرد.شبنم اسدی افزود: ما در استان البرز مشکل جذب اسپانسر داریم، طی این سال‌ها هیچ اسپانسری نداشتم و تنها با هزینه شخصی به مسابقات می‌رفتم. این در حالی است که در استان‌های دیگر ورزشکاران به راحتی مورد حمایت اسپانسر و مسئولین ورزش استان قرار می‌گیرند. گفتنی است شبنم اسدی متخصص اعصاب و روان، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، قهرمان چهار سال پیاپی کشور با ۱۹ مقام مختلف کشوری، سه مقام آسیایی و سه مدال در مسابقات قهرمانی جهان رشته یخ‌نوردی است.

منبع ایسنا