2 آبان 1402
شماره خبر: 294381

پرسش و پاسخ بیمه ای

سپیدار‌آنلاین: گروه حقوق شهروندیبه گزارش ر.ابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی البرز پرسش و پاسخ بیمه ای در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور منتشر شد.
پرسش: بنده ۱۹ سال پرستار شاغل در یک مرکز روان‌درمانی بوده و بیمه‌شده تأمین اجتماعی هستم. اما در این میان، یک سال و نیم آن را به‌عنوان کارمند اداری شاغل بودم و در لیست‌های ارسالی توسط مرکز روان‌درمانی، شغل من در مدت مذکور کارمند قید شده است. با توجه به اینکه اشتغال در مراکز روان‌درمانی جزء مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود، آیا بعد از بعد از سپری شدن یک سال اشتغال دیگر، با ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه، می‌توانم برای بازنشستگی از قانون سخت و زیان‌آور استفاده کنم؟
پاسخ: خیر، طبق مصوبه شورای عالی حفاظت فنی، مشاغلی که در مراکز روان‌درمانی مستقیماً با بیماران روانی ارتباط دارند جزء مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شوند و این قبیل بیمه‌شدگان با ۲۰ سال سابقه متوالی و یا ۲۵ سال متناوب می‌توانند بازنشسته شوند؛ اما به‌دلیل اینکه شما بیشتر از یک سال در خارج از شغل سخت و زیان‌آور (کارمند اداری) شاغل بودید، موجب از بین رفتن توالی ۲۰ سال سابقه شده است و اگر تصمیم به استفاده از این قانون داشته باشید نیاز به ۲۵ سال متناوب سابقه اشتغال درکارهای سخت و زیان آور است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود