24 اردیبهشت 1401
شماره خبر: 267335

انجام حدود 9 هزار مورد بازرسی از صنوف البرز طی 5 روز

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادیرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد: در طول 5 روز از اجرای طرح جامع نظارت بر قیمت ها و تشدید بازرسی ها در سطح بازار استان البرز، 8 هزار 988 مورد بازرسی از صنوف مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی در تمام نقاط استان انجام شده است.
رامین ربیعی گفت: در این مدت 1805 فقره برگه گزارش بازرسی برای واحدهای متخلف صادر و پرونده آنها برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
وی تصریح کرد: طرح جامع نظارت بر قیمت ها و تشدید بازرسی ها در سطح بازار استان البرز تا زمان برقراری ثبات در روند تامین، توزیع و عرضه انواع اقلام کالایی ادامه خواهد داشت و با هرگونه تخلف صنفی به جد برخورد خواهد شد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در این طرح تمامی کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، شرکت شهرک های صنعتی، روسای شعبات سیار تعزیزات حکومتی، بازرسی اصناف و بسیج اصناف مشارکت دارند. ربیعی تاکید کرد: بیشترین تخلفات صنفی ثبت شده در دو روز نخست اجرای طرح جامع نظارت بر قیمت ها و تشدید بازرسی ها در سطح بازار شامل تخلف گرانفروشی، امتناع از عرضه و عدم درج قیمت روی کالاها بوده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به ثبت بیش از 2 هزار مورد شکایات مردمی در سامانه 124،اعلام کرد: از همه شهروندان محترم البرز خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و عدم رعایت ضوابط عرضه کالا مراتب را از طریق تلفن گویای 124 اطلاع رسانی نمایند و حتما در کمتر از 24 ساعت به موارد رسيدگی خواهد شد. ربیعی در پایان با یادآوری سیر نزولی تخلفات ثبت شده در استان تصریح کرد: مردم عزیز استان البرز این اطمینان خاطر را داشته باشند که بسیاری اصناف و فعالان سطح بازار در رعایت حقوق مصرف کننده کوشا هستند و در استان البرز با بیش از 90 هزار واحد صنفی فعال و بالغ بر 3800 واحد تولیدی و توزیعی، حتماً آمار تخلفات با تلاش همه این عزیزان سیر نزولی خواهد داشت و ما به همکاری همه جانبه این بزرگواران کاملا امیدوار هستیم.