24 بهمن 1402
شماره خبر: 300890

صدور حدود پنج هزار جواز کسب برای واحدهای صنفی کرج

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادیرییس اتاق اصناف مرکز البرز اعلام کرد: حدود پنج هزار جواز کسب در اجرای طرح ساماندهی اصناف برای واحدهای صنفی شهرستان کرج صادر شد.
" محمد دادخواه" اظهار کرد:طرح ساماندهی اصناف استان البرز از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شده که در گام نخست واحدهای صنفی فاقد جواز کسب کرج مجوز کسب و کار دریافت می کنند.
وی ادامه داد: طی این مدت ۲۱هزارو ۸۸۴ فقره درخواست صدور و تمدید جواز کسب به اتحادیه های مربوطه ارجاع شده که از این تعداد برای حدود پنج هزار واحد صنفی کرج مجوز صادر شده است.
رییس اتاق اصناف مرکز البرز اضافه کرد: در این مدت از بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی بازدید به عمل آمده است.دادخواه افزود: ۲۲ هزارو ۶۷ واحدصنفی بدون مجوز در اجرای طرح ساماندهی اصناف در استان البرز اخطار پلمب دریافت کردند که طی مهلت قانونی باید برای دریافت جواز کسب اقدام کنند.وی گفت: این طرح به دستور دادستان البرز و با همکاری بازرسان و کارشناسان اتحادیه های صنفی و واحد بازرسی و نظارت اصناف به اجرا درآمده است.وی تاکید کرد: پیروی و احترام به قانون برای تمام فعالان صنفی امری ضروری است ، بنابراین فعالیت صنفی خارج از قوانین به هیج عنوان پذیرفتنی نیست و وجهه قانونی ندارد.اکنون بیش از ۱۲۰ هزار واحد صنفی و خدماتی در استان البرز فعالیت می کنند که بخشی از این واحدها فاقد پروانه کسب هستند.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود