21 خرداد 1403
شماره خبر: 306103

بیمه رایگان ۱۶۰۰ زن روستایی و عشایر البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادیسرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز گفت: تاکنون حدود ۱۶۰۰ نفر از زنان واجد شرایط استان عضو این صندوق شده‌اند و روند عضویت همچنان ادامه دارد.
فواد محمدی با اشاره به اجرای طرح بیمه رایگان مادران غیر شاغل روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بالاتر اظهار کرد: این طرح در راستای ماده ۲۱ جوانی جمعیت اجرایی شده است.
وی ادامه داد: طبق این طرح مادران دارای سه فرزند به بالایی که در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند، بدون پرداخت حق بیمه‌ عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌شوند.
این مسئول افزود: برای اجرای این طرح، دولت حدود یک همت به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تخصیص داد و در فاز اول، امکان عضویت ۳۱۱ هزار نفر در این صندوق فراهم شد.
محمدی اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۶۰۰ نفر از زنان واجد شرایط استان عضو این صندوق شده‌اند و روند عضویت همچنان ادامه دارد.وی با اشاره به اینکه محدودیتی در پذیرش زنان واجد شرایط به عنوان عضو این صندوق وجود ندارد، توضیح داد: دولت تا آخر عمر حق بیمه مادرانی که دارای سه فرزند به بالا هستند را پرداخت می‌کند و آنها بدون اینکه حتی یک ریال پرداخت کنند می‌توانند از خدمات بیمه ای بهره‌مند شوند.سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز گفت: این زنان در آینده از مستمری پیری، مستمری بازماندگان، مستمری از کار افتادگی کلی و نقل و انتقال سوابق برخوردار خواهند شد.

منبع ایسنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود