22 خرداد 1403
شماره خبر: 306145

جذب افراد بازمانده از تحصیل و بازگشت آنان به چرخه آموزش در دستور کار سوادآموزی قرار گرفت

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعیعسگرپور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان البرز از برگزاری اولین نشست کارگروه بهبود کیفیت سوادآموزی این استان خبر داد.
عسگرپور گفت: سال گذشته ۶۵۰۰ نفر حجم در دوره های مختلف سوادآموزی به استان اختصاص یافته بود که با توجه به کمبود نیروی انسانی در تمامی بخش ها به ویژه آموزش دهنده، تحقق آن با چالش های جدی در استان مواجه شد. وی افزود: همکاری و تعامل خوب سازمان نهضت سوادآموزی و استفاده از نیروهای جهادی، دانشجو معلمان و مشارکت فعال دستگاه های استان در سال گذشته،عملکرد ۸۶ درصدی را برای استان محقق ساخت. معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه سال گذشته کلاس های سوادآموزی کیفی تر شد تصریح کرد: شیوه نامه کلاس گذاری سال گذشته با توجه به نظارت های گوناگون و لزوم بارگزاری مدارک، منجر به واقعی تر شدن کلاس ها و حضور فعال سوادآموزان در کلاس های درس گردید.
وی با تاکید بر لزوم انسداد مبادی بیسوادی و اهتمام همه اعضا در این امر اظهار داشت: جذب افراد بازمانده از تحصیل در سال جاری باید هدفمند و با برنامه تحقق یابد و شاهد بازگشت این عزیزان به چرخه آموزش رسمی کشور باشیم.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود