7 تیر 1393
شماره خبر: 124772

تبیین برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان البرزی با محوریت مهارت‌آموزی

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگی

تبیین برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان البرزی با محوریت مهارت‌آموزی


مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: تمامی تلاش اداره آموزش و پرورش بر این است که امسال با نگاه به شعار سال بنا به فرمایش مقام معظم رهبری برنامه‌های اوقات فراغت را به گونه‌ای تبیین کند که در زمینه‌های مهارت آموزی باشد.
خسرو ساکی اظهار کرد: در سطح استان البرز بیش از 14 درصد دانش آموزان در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند بدین جهت شهریه دانش آموزان غیر دولتی براساس دستورالعملی که به استان ابلاغ شده بنا به فراخور موقعیت مدارس تعیین می گردد. وی افزود: مدارس موظفند شهریه تعیین شده را جهت اطلاع رسانی به خانواده ها در تابلوهای اعلانات قرار داده و در حین ثبت نام صرفا شهریه ثابت را دریافت نمایند، شهریه فعالیت های فوق برنامه و خدمات ویژه نیز باید طی سال تحصیلی و با مشورت اولیاء تعیین گردد.
مدیرکل آموزش و پرورش تاکید کرد: حداکثر افزایش شهریه سال جاری با توجه به شرایط منطقه و شاخص تعیین شده در استان 30 درصد بوده و اگر در دریافت مقدار تعیین شده تجاوزی صورت گیرد، خانواده ها می توانند به ستاد ثبت نام نواحی استان مراجعه نمایند. ساکی در ارتباط با نظارت بر تخلفات صورت گرفته گفت: ستاد ثبت نام تشکیل و شماره های آن به سمع و نظر اولیاء رسانده شده است و در این راستا گروه هایی در طول هفته روزهای دوشنبه و چهارشنبه به صورت سرزده به مراکز دولتی و غیردولتی مراجعه می کنند و اگر اولیاء اعتراضی داشتند می توانند به این افراد انتقال دهند. وی در رابطه با برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان تصریح کرد: تمامی تلاش اداره آموزش و پرورش بر این است که در سال جاری و با نگاه به شعار سال بنا به فرمایش مقام معظم رهبری برنامه ها را به گونه ای تبیین کند که در زمینه های مهارت آموزی باشد لازم به ذکر است در این راستا اقدام به ایجاد 198 پایگاه کرده ایم. ساکی به تشکیل برخی کلاس ها از قبیل آموزش قرآن کریم، آشنایی با زندگی ائمه اطهار، خبرنگاری، وبلاگ نویسی،خوش نویسی، نگارگری، کوزه گری، عکاسی و کشتی اشاره کرد و گفت: خانواده ها می توانند جهت ثبت نام به مدارس، سالن های فرهنگی و پژوهش سراهایی که تحت سرپرستی آموزش و پرورش هستند مراجعه نمایند.

منبع:تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود