25 دی 1400
شماره خبر: 262064

شهرک نگارستان فردیس حتی یک متر فضای آموزشی ندارد

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگیمدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس گفت: مهمترین مشکل آموزش و پرورش شهرستان کمبود فضای آموزشی است به ویژه در مناطق پیک، اهری و فلکه پنجم با مشکلات بیشتری مواجهیم. شهرک نگارستان هم حتی یک متر فضای آموزشی ندارد.
ولی الله احمدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس، ا ضمن تشریح گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش در خصوص ساماندهی دانش آموزان، معلم‌ها و بازگشایی مدارس، گفت: در شهرستان فردیس ۲ هزار و ۵۱۱ کلاس در مدارس دولتی و هزار و ۸۵ کلاس در مدارس غیردولتی داریم که در مجموع حدود ۱۰۲ هزار دانش آموز در ۳۵۷ مدرسه با ۷ هزار و ۱۹۲ کلاس سال تحصیلی جدید را آغاز کردند. وی افزود: برای ساماندهی کلاس‌های دولتی، حدود ۷۴ هزار و ۶۸۰ ساعت و ۳ هزار و ۱۱۲ نفر نیرو در منطقه نیاز بود. از این تعداد ۲ هزار و ۴۲۹ نفر نیرو موجود و بیش از ۱۶ هزار و ۴۴۰ ساعت نیرو برای شروع سال تحصیلی جدید کمبود داشتیم که این کمبود با استفاده از ظرفیت نیروهای موجود و حق التدریس جبران شد و خوشبختانه در بدو سال تحصیلی جدید هیچ کلاسی بدون معلم نبود.
راه‌اندازی ۴ مدرسه
این مقام مسؤول با اعلام این خبر که امسال ۴ مدرسه به مجموعه مدارس شهرستان اضافه شد، بیان کرد: با توحه به متقاضی بالا، مدرسه هیات امنایی ابوذر که متقاضی زیادی داشت به صورت دو نوبته شد. مدرسه فاطمه زهرا نیز در نوبت دوم به صورت کارو دانش راه‌اندازی شد و مشکل کمبود هنرستان بسیار کاهش یافت. هنرستان خیرساز دمیرچی در مشکین‌دشت و مدرسه سمپاد تیزهوشان در شهرک وحدت راه‌اندازی شد. که با راه اندازی این ۴ مدرسه ضمن توسعه فضای آموزشی، تراکم دانش آموزی در کلاس های این مناطق کاهش یافت.
کمبود فضای آموزشی مهمترین مشکل فردیس
وی کمبود فضای آموزشی مهمترین مشکل آموزش و پرورش شهرستان فردیس عنوان کرد و افزود: مشکل کمبود فضای آموزشی همچنان در مناطق پیک، اهری و فلکه پنجم پابرجا و تراکم کلاس‌ها بالاست. احمدی با اشاره به مصوبه شورای آموزش و پرورش در خصوص معرفی و اختصاص زمین‌های با کاربری آموزشی در سطح شهر از سوی شهرداری‌ها برای ساخت مدرسه، گفت: متاسفانه هنوز هیچ اقدامی از سوی شهرداری‌ها در این خصوص انجام نشده و زمینی به ما معرفی نشده است. انتظار داریم شورا و شهرداری‌های فردیس و مشکین دشت در این خصوص همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.وی افزود: در شهرک نگارستان با توجه به ساخت و سازهای انجام شده، به احداث مدرسه نیاز است اما حتی یک متر هم زمین با کاربری آموزشی نداریم. از شورا و شهرداری فردیس تقاضا دارم معرفی زمین مناسب آموزشی در این منطقه را در اولویت قرار دهند.

منبع فارس