21 خرداد 1403
شماره خبر: 306095

نمایشگاه تخصصی سفال و سرامیک در کاروانسرای شاه عباسی برپا شد

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگیمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از افتتاح نمایشگاه تخصصی سفال و سرامیک به مناسبت هفته صنایع‌دستی خبر داد.
به گزارش سپیدار نیوز رحیم خاکی در افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی تخصصی در کاروانسرای شاه عباسی گفت: بازگشایی کاروانسرای شاه عباسی برای برپایی نمایشگاه پس از چند سال وقفه و با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی به خصوص صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن فرهنگی و تاریخی اتفاقی مبارک است و تلاش بر این است تا کاربری فرهنگی و صنایع‌دستی در این بنا تداوم یابد.
به گفته تلفیق نمایش آثار هنرمندان صنایع دستی و بنای تاریخی کاروانسرای شاه‌عباسی فرصتی را برای مردم و گردشگران فراهم کرده تا علاوه بر بازدید از کاروانسرا با آثار و صنایع دستی استان هم آشنا شوند. نمایشگاه تخصصی سفال و سرامیک با 30 غرفه از آثار هنرمندان برجسته سفال و سرامیک و همچنین آثار داری نشان مرغوبیت ملی برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند تا چهارشنبه 23 خرداد 1403 از 10 صبح تا 10 شب از این نمایشگاه بازدید کنند.در این مراسم افتتاحیه همچنین از ساز ابداعی دست ساز یکی از هنرمندان استان با عنوان (سروتار) نیز رونمایی شد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود