27 آبان 1402
شماره خبر: 295877

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری تلفنی

سپیدار‌آنلاین: گروه حوادث ایران و جهانرئیس پلیس فتای استان از دستگیری کلاهبرداران تلفنی با اعتراف به ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان در سطح کشور خبر داد.
سرهنگ "رسول جلیلیان" با اعلام این خبر گفت: به دنبال ارجاع چند فقره پرونده کلاهبرداری تلفنی از شهروندان با شیوه برنده شدن جایزه از سوی اپراتور تلفن همراه، رسیدگی به پرونده در دستور کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت. وی اضافه کرد: بررسی‌های اولیه حکایت از این داشت که کلاهبرداران با استفاده از یک شماره تلفن رند با شهروندان به صورت رندمی تماس حاصل کرده و با بیان اینکه از سوی اپراتور تلفن همراه برنده شده‌اند، با شیوه‌های متقلبانه اقدام به دریافت اطلاعات کارت بانکی کرده و پس از آن حساب شهروندان را خالی کردند.
رئیس پلیس فتای استان البرز افزود: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی 2 متهم در این زمینه شده و با هماهنگی مقام قضایی در عملیات‌های جداگانه این افراد را در استان تهران دستگیر کردند. این مقام انتظامی با بیان اینکه تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد، گفت: تا اینجای پیشرفته پرونده ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط این باند حدود ۲ میلیارد ریال بوده است. سرهنگ جلیلیان در پایان به شهروندان هشدار داد که به هیچ وجه اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود