8 فروردین 1402
شماره خبر: 282300

جشنواره لاله های کرج باید برند ملی در کشور شود

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی


سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت: جشنواره لاله های کرج علاوه بر اینکه رویداد فرهنگی در سطح منطقه است، بذر رونق کشاورزی در جهت رشد تجارت اقتصادی باید بر پهنه جغرافیای این استان گسترده شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، کاوه حدادپور در آستانه آغاز بکار جشنواره لاله های کرج با بیان این مطلب گفت: جشنواره لاله های کرج از چند وجه حایز اهمیت است، لاله در فرهنگ ایرانی اسلامی نماد شهدای معظم است و از حیث فرهنگی برای ترویج این فرهنگ در چنین رویدادهایی باید توجه ویژه داشت. از سوی دیگر اینکه البرز در مجاورت پایتخت و کریدور عبور بیش از ۱۴ استان کشور قرار دارد، تقارن این جشنواره با ایام نوروز و سفرهای گردشگران عبوری که حتی البرز مقصد سفرشان نیست برای حضور و بازدید از این جشنواره باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه باید تبلیغات گسترده تری برای اطلاع رسانی گردشگران و مسافران حتی از طریق بیلبوردهای منتهی به اتوبان تهران کرج و سایر مبادی ورودی به این استان صورت بگیرد، افزود: برگزاری جشنواره لاله های کرج اگر هوشمندانه سیاسگذاری شود، بهار تجارت اقتصادی البرز را رقم خواهد زد.
حدادپور گفت: کرج قطب کشاورزی منطقه است، موقعیت جغرافیایی البرز در تمامی شهرها فرصت کشت و کشاورزی را فراهم آورده و در تمامی بخش ها البرز می تواند تولیدکننده و صادرکننده محصولات کشاورزی در منطقه و فراتر از مرزهای این سرزمین باشد.
وی بیان کرد: کرج امکان ایجاد بازار دایمی گل و گیاه را در وسعت گسترده تر دارد وتحقق این امر پایلوت رشد اقتصادی در منطقه خواهد بود.
حداد پور تصریح کرد: اطلاع رسانی برگزاری جشنواره لاله ها باید از سوی شهرداری کرج ویژه تر باشد و با توجه به همزمانی بهار طبیعت و رویش لاله ها قدرت جذب توریسم و گردشگر را افزایش خواهد داد و همان ریل گذاری در جهت رشد اقتصادی در منطقه خواهد بود.
جشنواره لاله های کرج از دهم فروردین ماه با ۴۰۰ هزار لاله و گل فصلی در مجموعه پارک چمران کرج آغاز بکار خواهد کرد. این جشنواره بمدت ۱۰ روز از ساعت ۱۱ ظهر لغایت ۲۴ پذیرای بازدید علاقمندان خواهد بود. در کنار جشنواره رویش لاله ها، یک مجموعه هایپر برای عرضه گل ها و گیاهان آپارتمانی نیز پیش بینی شده است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود