30 آبان 1401
شماره خبر: 276086

فردیس اگر اموالش را می‌خواهد بدهی کرج را بدهد

سپیدار‌آنلاین: گروه تنور داغ / شهریطی اظهار نظری از سوی عضو شورای شهر کرج، پرداخت یک ششم بدهی و پذیرش یک ششم نیروهای شهرداری کرج؛ شرط کرجی ها برای پس دادن اموال و املاک فردیس است، پیش از این مسؤولان فردیسی در این خصوص مدیریت شهری کرج به ترک فعل متهم کردند.
عمار ایزدیار، نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج، در خصوص موضوع انتزاع شهرهای کرج و فردیس، گفت: شهرداری فردیس از مجموع دو منطقه از شهرداری کرج شکل گرفته و وقتی موضوع انتزاع مطرح می‌شود، بایدخوبی و بدی با هم در نظر گرفته شود. وی افزود: با توجه به اینکه شهرداری فردیس از دو منطقه ۳ و ۱۰ کرج شکل گرفته، در موضوع انتزاع، از مجموع ۱۷ هزار نیروی شهرداری کرج باید یک ششم به فردیس بروند. شهرداری کرج ۲۰ هزار میلیارد بدهی دارد که باید یک ششم آن را شهرداری فردیس بپذیرد و پرداخت کند. ولی شهرداری فردیس می‌گوید که ما نیرو‌ها را نمی‌پذیریم، بدهی را هم خودتان بدهید؛ ولی این تعداد اتوبوس سهم فردیس است!عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه شهرداری فردیس در موضوع انتزاع باید همه چیز را باهم بپذیرد افزود: در آخرین جلساتی که در خصوص انتزاع فردیس از کرج برگزار شد، قرار شد که یک حسابرس تعیین شود و اموال شهرداری کرج از سال ۹۶ به قبل را حسابرسی و سهم فردیس را مشخص کند؛ اما برای بدهی‌ها هم باید همین‌گونه باشد. اگر بحث انتزاع مطرح است، باید همه چیز با هم دیده شود.‌ شهرداری فردیس باید حداقل هزار نفر از نیروهای شهرداری کرج را بپذیرد و بخشی از بدهی شهرداری کرج به بانک شهر را تقبل کند؛ اینطور نیست که فقط بگوید اموال من را بدهید.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری کرج جواب مکاتبات شهرداری فردیس در خصوص انتزاع را نمی‌دهد؛ از مکاتبات اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: این موضوع را پیگیری می‌کنم. ایزدیار در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه متاسفانه انتزاع دو شهرستان کرج و فردیس هم از ابتدا دقیق نبوده است، یادآور شد: سرحدآباد از گذشته یک روستا در کرج بوده و ریل راه آهن آن را به دوقسمت تقسیم کرده است. مبنا و خط مرزی بین دو شهر کرج و فردیس در حالی ریل راه آهن در نظرگرفته‌شده‌بود که بخش شمالی در محدوده کرج و بخش جنوبی آن در محدوده فردیس قرار گرفت. خوسبختانه طبق توافق صورت گرفته، مجموع سرحدآباد جزو شهرستان فردیس شد.‌ بخشی صنعتی بین کرج و فردیس در وردآورد هم به شهرستان کرج تعلق گرفت. وی اضافه کرد: در زمان انتزاع بخشی در محدوده شهرک بنفشه که یک مجتمع در حال ساخت بوده را جزو فردیس در نظر گرفته‌اند؛ در حالیکه ملاک و معیار بین دو شهر باید بلوار ملارد باشد. یک ایستگاه آتش نشانی هم در ابتدای شهرک بنفشه و در محدوده کرج است که ما برای آنجا هزینه می‌کنیم و حقوق نیروها را می‌دهیم ولی این ایستگاه بیشتر به فردیس خدمات می‌دهد. در موضوع انتزاع همه این موارد و ابهامات باید تنوین و تعیین تکلیف شود.گفتنی است از سال ۹۶ شهرداری و شورای فردیس از کرج مستقل شده، اما هنوز تکلیف اموال و املاک فردیس مشخص نشده است و تلاش مسؤولان برای پای کار آوردن شهرداری کرج هم تا کنون بی‌نتیجه بوده‌است‌. در چند ماه گذشته استاندار البرز برای حل مشکلات فردیس از جمله موضوع انتزاع، جلساتی در فرمانداری فردیس تشکیل داد.‌ اما به گفته شهردار فردیس، شهرداری کرج مکاتباتِ پیروِ این جلسات را هم پاسخ نداده است. فرماندار فردیس هم عدم پاسخگویی شهرداری کرج را ترک فعل دانسته و خواستار اقدام علیه شهرداری کرج از طریق دادستانی شده است.

منبع فارس

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود