26 مرداد 1402
شماره خبر: 290552

شایعه، پمپ‌‌بنزین‌های کرج را قفل کرد

سپیدار‌آنلاین: گروه تنور داغشرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان البرز با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در توزیع بنزین وجود ندارد، گفت: تنها عامل ازدحام خودروها در پمپ‌‌بنزین‌های کرج و سایر نقاط استان شایعاتی است که پخش شده است.
افتخاری معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان البرز با اشاره به اینکه در دو روز گذشته جایگاه‌های سوخت بنزین در شهر کرج با صف‌های طویلی مواجه شده‌اند، گفت: مصرف بنزین در البرز 15 درصد افزایش داشته است. وی با بیان اینکه "استان البرز در زمان حاضر در شرایط خاص و کریدور اصلی چندین استان قرار دارد"، افزود: با توجه به افزایش گرما و فصل تعطیلات، مصرف سوخت بیشتر می‌شود. از هموطنان عزیز تقاضا داریم در اوج پیک گرما جز در صورت نیاز از خودروهای شخصی خود استفاده نکنند.افتخاری با اعلام اینکه "از ابتدای سال 1402 تا امروز 585 میلیون لیتر انواع بنزین (سوپر، یورو4 و معمولی) در استان البرز توزیع شده است"، گفت: حجم توزیع انواع بنزین در استان البرز شامل بنزین یورو4 با بیش از 134 میلیون لیتر، بنزین معمولی 439 میلیون لیتر و بنزین سوپر با 12 میلیون لیتر بوده است. مصرف انواع بنزین در استان البرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 15 درصد افزایش داشته است.
چرا پمپ‌بنزین‌ها شلوغ شد؟
وی گفت: اجرای طرح جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره الزام رانندگان به استفاده از کارت سوخت شخصی و شایعه افزایش قیمت بنزین سبب شده است صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌ها به‌وجود آید.معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان البرز ادامه داد: بنزین با قیمت و میزان مصوب اعلام‌شده در اختیار شهروندان قرار دارد و به هیچ عنوان عرضه بنزین کاهش پیدا نکرده است. امیدواریم تا چند روز آینده این تلاطم کاهش یابد زیرا هر یک خودرو جز یک باک بنزین‌ نمی‌تواند بزند پس از شهروندان انتظار داریم با درایت کامل این شرایط را کنترل کنند.

منبع تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود