29 دی 1395
شماره خبر: 173160

شورای آموزش و پرورش البرز نیاز به رویکرد بومی سازی دارد

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

شورای آموزش و پرورش البرز نیاز به رویکرد بومی سازی دارد


نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: شورای آموزش و پرورش البرز نیاز به رویکرد بومی سازی دارد تا بتواند بر حسب نیاز استان برنامه ریزی کند.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در همایش سالانه شوراهای آموزش و پرورش البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد افزود: در کارها بدون آینده نگری و برنامه ریزی نمی توان به نتیجه مطلوب رسید لذا داشتن چراغ راه برای رسیدن به اهداف و برنامه ها در جامعه ضرورت دارد. وی اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف باید برنامه ریزی ها نیز بر حسب ضرورت ها و نیازهای استان باشد تا به نتیجه برسیم. وی با اشاره به نقش مهم شورای آموزش و پرورش در فرآیند تعلیم و تربیت خاطر نشان شد: این شورا در کنار برنامه ریزی همیشگی برای پاسخ دادن به نیازهای بومی استان در حوزه آموزش و پرورش نیز اقدام کند. نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: نگاه کلان شورای آموزش و پرورش این استان به برنامه های کلان کشور و سپس برنامه ریزی برای اجرایی کردن آن در استان با توجه به وضعیت بومی البرز باید در دستور کار قرار گیرد. حسینی همدانی در ادامه سخنانش به تلاش خوب شورای آموزش و پرورش البرز پرداخت و یادآور شد: ارتقاء 17 مصوبه اجرایی شده در سال 94 به 52 مصوبه در سال 95 از سوی این استان قابل تقدیر است. امام جمعه کرج در ادامه به روایتی از شیخ طوسی و امام سجاد (ع) در زمینه طلب زندگی از انسان اشاره و اظهار کرد: یادمان بیفتد که این روایات و احادیث باعث نورانیت انسان می شود و به کار بستن آنها در زندگی موجب اصلاح مسیر زندگی انسان می شود. حسینی همدانی ادامه داد: باید به توصیه های اهل بیت و ائمه معصومین (ع) که سراسر درس است توجه کرده و بهره برداری کنیم.
وی در پایان به رحلت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره و تاکید کرد: مرگ یک لحظه است که حتی انسان فرصت چشم برهم زدن را نمی دهد پس باید عبرت بگیریم و به واجبات و مستحبات در زندگی توجه کنیم. در این آئین از اعضای شورای فعال آموزش و پرورش البرز به مناسبت هفته شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

منبع ایرنا