31 شهریور 1400
شماره خبر: 256503

پیشگامان صنعت را به سمت بهره گیری از ایده های نو سوق دهیم

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعیفرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز عنوان کرد که تلاش ها بایستی به گونه ای باشد که سرمایه گذاران و پیشگامان حوزه صنعت را به سمت استفاده از ایده های و بهره گیری هر چه بیشتر از این ظرفیت سوق دهیم.
سردار علیرضا حیدرنیا در مراسم اختتامیه نمایشگاه ۲ روزه رویداد تا ثریا در کرج با بیان اینکه فناوران و نخبگان ما اکنون در نقطه شروع کسب علم هستند، افزود: این قشر امروز در نقطه ای قرار گرفته اند که نه تنها برای سرافرازی این نظام و انقلاب تلاش می کنند بلکه با هر تولید فناوری و دست یابی به تکنولوژی پیشرفته مشت محکمی به دشمنان این مرز و بوم می زنند.
وی با بیان اینکه ایادی استکبار و در راس آنها آمریکا فلسفه وجودی اش حذف کشورهای ضعیف است اظهار داشت: کشوری هستیم که به لحاظ نیروی انسانی، ضریب هوشی و بهره مندی از دانشمندان فرهیخته در دنیا جز کشورهای پیشرو هستیم و اینکه برای حذف دانشمندان ما حاضر به هزینه دادن هستند به این دلیل است که نقطه ای کانونی و حساس است. حیدر نیا با بیان اینکه یکی از مولفه های برتری ساز امروز در دنیا علم و فناوری های نوظهور است خاطر نشان کرد:دنیای امروز دنیای سیاست و علم، تکنولوژی و فناوری در اختیار سیاسیون قرار گرفته، این در حالی است که اگر می بینید که امروز که به عنوان یکی از ضلع های هندسی قدرت دنیا در حوزه موشکی و موشک های دوربرد تبدیل شده ایم به این دلیل است که فرزندان شما در نیروی هوا و فضا سپاه با یک اقدام جهادی و تلاش از تکنولوژی و این فناوری به خوبی بهره برده اند. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز ادامه داد: این در حالی است که ما در سال ۶۳ توانایی روانه کردن یک موشک را نداشتیم اما امروز به مرحله ای رسیدیم که در دنیا به عنوان یکی از قدرت های برتر در حوزه هوا و فضا تبدیل شده ایم. حیدرنیا در ادامه با بیان اینکه قدرت امنیت هر کشوری را تضمین می کند تصریح کرد: اگر به دنبال این هستیم که کشوری امن داشته باشیم چاره ای نداریم جز اینکه به سمت فناوریهای نوظهور و پیشرفته برویم. وی در بخش دیگری از سخنان خود به فلسفه وجودی آمریکا اشاره ک گفت:چگونه می توان به کشوری اعتماد کرد که ذهن اش این است که کشورهای ضعیف همگی محکوم به فنا هستند. حیدرنیا افزود:چگونه ما با کشوری که در ایدئولوژی با آن در تعارض هستیم پای میز مذاکره ای بنشینیم که ذهن و فلسفه اش بر پایه حذف کشورهای ضعیف است. نخستین نمایشگاه رویداد تا ثریا با معرفی ۱۳۰ ایده فناورانه قابل تجاری سازی به مدت ۲ روز توسط بسیج دانشجویی استان البرز و با همکاری بسیج صنعت و معدن ، بسیج علمی فناوری و اتاق بازرگانی استان البرز برگزار شد.

منبع ایرنا