16 بهمن 1401
شماره خبر: 279898

افتتاح و بهره برداری از مدرسه روستایی در کرج با حضور استاندار البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسیاستاندارالبرز با همراهی فرماندار کرج، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از مسولان استانی و شهرستانی یک باب مدرسه را در یکی از روستای کرج افتتاح و مورد بهره برداری قرار داد.
مدرسه ۱۵ کلاسه شهید کهن ترابی بمناسبت دهه فجر، در روستای سیاهکلاهان با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت. طبق دستور استاندار البرز نهضت احداث مدرسه در این استان طی یکسال اخیر آغاز شده است.دکتر عبداللهی در حاشیه افتتاح این مدرسه اشاره به هدفگذاری در استان البرز برای ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید گفت: خیرین مدرسه ساز بستر مناسب تربیت و رشد دانش آموزان را در کلاس درس معلمان بوجود می آورند.وی افزود: در سفر رییس جمهور محترم پیشنهاد دادیم که ظرف مدت یک سال طی تعامل دولت و خیرین، ساخت ۱۰۰ مدرسه را به پایان برسانیم، ولی این ظرفیت را داریم که این تعداد را به ۲۰۰ و یا ۳۰۰ مدرسه در بازه زمانی ۳ یا ۴ ساله برسانیم چراکه استان البرز برای رسیدن به متوسط کشور به ۵۵۰۰ کلاس درس نیاز دارد. او گفت: با تمام وجود آرزو دارم که تمامی دانش آموزان در این نظام مقدس به مدارج عالی تحصیلی دست یابند و ایران اسلامی به پشتوانه این ظرفیت ارزشمند، کشوری توسعه یافته و مترقی‌تر در دنیا باشد.
احداث مدارس در محله های ۶۶ گانه استان البرز
عبداللهی افزود: در قالب ماموریت‌های قرارگاه اجتماعی در محله‌های ۶۶ گانه استان نسبت به احصا نیاز‌های آموزشی این محله‌ها اقدام شده و جانمایی برای احداث مدارس و مراکز آموزشی را آغاز کرده ایم. استاندار البرز گفت: خیرین مدرسه ساز استان البرز در کشور خوش درخشیده اند و این ظرفیت ارزشمند و بازوان قدرتمند را فرصتی مغتنم برای ایجاد بستر‌های ارتقا کیفیت خدمات رسانی به مردم و تقویت زیرساخت‌های فقیر استان می‌دانیم. وی افزود: تحرک بسیار خوبی در حوزه آموزشی شکل گرفته و خیرین بسیاری برای مشارکت در ساخت مدرسه اعلام آمادگی کرده اند، اکنون ۳۴ مدرسه آماده و دراین یکسال تحویل آموزش و پرورش شده اگرچه ۶۵ مدرسه در دست ساخت داریم که از پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد برخوردار هستند، ولی تمام تلاش را برای ارتقای سرانه‌های آموزشی بکار بسته ایم. عبداللهی گفت: امید است با عزم و اراده و هم افزایی که شکل گرفته بتوانیم بستر‌های آموزش و پرورش استان را به جایگاه کشوری برسانیم.استان البرز دارای یک هزار و ۴۰ کلاس بالای ۴۰ دانش آموز است و این استان از نظر فضای آموزشی محروم تر از استان های ایلام و سیستان و بلوچستان می باشد.جمعیت دانش آموزی البرز حدود ۵۳۰ هزار است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود