10 فروردین 1402
شماره خبر: 282309

تفاهم نامه دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با شورای توسعه مکران منعقد شد

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی / اجتماعی


دبیر اجرایی شورای توسعه مکران گفت: استان البرز، دو قطب م صنعتی و کشاورزی را دارد که این دو در کنار هم می توانند منشا اثرات بزرگ معجزه آسا باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، سردار حسین دهقان در مراسم انعقاد تفاهم نامه دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با شورای توسعه مکران که با حضور عبداللهی استاندار البرز، عباسی نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از روسا و هیات علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی تهران مستقر در استان البرز، افزود: استان البرز، دو قطب قدرتمند صنعتی و کشاورزی را دارد که این دو در کنار هم می توانند منشا اثرات بزرگ معجزه آسا باشند.
وی با اشاره به همراهی و اشراف استاندار البرز در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی، ادامه داد: در قالب این قرارداد در ابعاد مختلف علمی و سرمایه ای برای توسعه مکران بهره برداری کنیم.
سردار دهقان گفت: سند همکاری بین دو دانشکده تنظیم شد که هیات های علمی این دانشگاه در محل حضور پیدا می کنند و اقدامات لازم صورت می گیرد.
سواحل مکران گستره ای در شرق استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان را در بر می گیرد که به دلیل آنکه در طول دریای عمان قرار داشته و بی واسطه به آب های آزاد و اقیانوسی دسترسی دارد، از اهمیت راهبردی در حوزه دفاعی و امنیتی، اقتصادی و حتی گردشگری و فرهنگی برخوردار است.
موضوع توسعه سواحل مکران از نخستین بار رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرماندهان نیروی دریایی ارتش در هفتم آذر سال ۱۳۹۱ مطرح کردند؛ ایشان سواحل گسترده جمهوری اسلامی و به‌ویژه ساحل دریای عمان و عقبه آن در منطقه مُکران را ثروت عظیم ملی توصیف کردند و افزودند: اگر دولت و سایر مسئولان با نگاه راهبردی به مناطق دریایی، به کمک بیایند، این منطقه عظیم و مهم می‌تواند توانایی‌های زیادی را برای جمهوری اسلامی به وجود آورد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود