3 آذر 1390
شماره خبر: 2529

ضرورت اخذ مجوزهای جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات روستای چنارك

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

ضرورت اخذ مجوزهای جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات روستای چنارك

رئیس شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت روستای چنارک به عنوان سکونتگاه غیر رسمی با اخذ مجوزهای قانونی از جهاد کشاورزی و تصمیم سازی دیگر مسئولان ذیربط تاکید کرد.
محمود دادگو با اشاره به مشکلات موجود در سکونتگاه غیر رسمی چنارک افزود: عدم لوله کشی آب، نبود روشنایی معابر و مشکلات مربوط به فاضلاب از جمله مسائل و معضلات ساکنان منطقه است.
وی با اشاره به واقع شدن این روستا در حریم شهر کرج، بیان کرد: طبق قانون مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای شهر وظیفه خدمات رسانی به محدوه هایی را که در حریم شهری واقع شده اند را ندارد.این مسئول با اشاره به قدمت 150 ساله روستای چنارک افزود: وجود خرابه ها و کاروانسراهایی موجود قدمت این سکونتگاه را تایید می کند.
دادگو، اراضی سکونتگاه غیر رسمی کنارک را مربوط به حوزه منابع طبیعی خواند و با بیان اینکه این سکونتگاه در حریم شهر کرج قرار گرفته است، بیان کرد: با توجه به قوانین، ضوابط و مقرارت موجود مسئولان مجموعه مدیریت شهری نمی توانند به این روستا ارائه خدمات حتی به صورت خدمات اولیه کنند.وی خاطرنشان کرد: اهالی این سکونتگاه خدمات آموزش و پرورش را نیز از منطقه رجایی شهر و منطقه 6 دریافت می کنند که این موضوع خود باعث بروز مشکل می شود.
این مسئول با تاکید بر رفع مشکلات موجود در این سکونتگاه، اظهار امیدواری کرد: مشکل روستای چنارک با اخذ مجوزهای جهاد کشاورزی، تشکیل کار گروه تخصصی مسکن و شهرسازی، شورای برنامه ریزی توسعه استان و بهره گیری از کمیسیون ماده 5 مشکلات این منطقه رفع شود.
رئیس شورای اسلامی شهر بیان کرد: در نظر گرفتن طرح هادی روستایی نیز نقش بسزایی در ساماندهی و تعیین تکلیف این روستا دارد، ساماندهی و تعیین تکلیف این سکونتگاه غیر رسمی وحدت و پیگیری مسئولان شهر از جمله استاندار، بخشدار و فرماندار را نیاز دارد.
دادگو ادامه داد: با توجه به اینکه روستای چنارک نزدیک بیمارستان البرز واقع شده است مشکلاتی را در ارتباط با خدمات شهری از جمله عدم جمع آوری زباله دارد که این مهم تحت تاثیر واقع شدن این سکونتگاه غیر رسمی در حریم شهر از سوی شهرداری امکان پذیر نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج رفع مسائل و مشکلات این روستا را مهم ارزیابی کرد و افزود: این مهم در حالی از سوی مسئولان پیگیری می شود که قسمت عمده ای از اراضی این سکونتگاه غیر رسمی، از باغات و فضای سبز تشکیل شده است و خانه هایی که در این روستا واقع شده اند نیز به صورت باغ مسکونی می باشد.منبع: کامنا