6 آبان 1400
شماره خبر: 258139

بازدید مدیریت شهری شهر جدید هشتگرد از روند خدمات رسانی تصفیه خانه فاضلاب شهری

سپیدار‌آنلاین: گروه شهریرئیس و نائب رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد همراه با نمایندگان اداره بهداشت،شهرداری و اداره آب و فاضلاب از تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد بازدید کردند.
غلامی رئیس و پورخداداد نائب رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی همراه زارعدار مسئول خدمات شهری شهرداری ، نماینده گان اداره آب و فاضلاب شهر ، شبکه بهداشت شهرستان ساوجبلاغ شهر جدید هشتگرد روز سه شنبه چهارم آبان ماه از تاسیسات تصفیه فاضلاب شهر جدید هشتگرد بازدید کردند. در این بازدید با توضیحات کارشناسان آبفای شهر جدید هشتگرد، مراحل و تاسیسات مختلف تصفیه خانه از جمله ورودی فاضلاب به تصفیه خانه ، تاسیسات آشغال گیر، سانتریفیوژ دانه گیر، مرحله ورود به حوضچه هوا دهی، سپس حوضچه های ته نشینی و مرحله افزودن مواد شیمیایی برای حذف آلاینده ها و در انتها کلر زنی به روش یو وی به منظور حذف استاندارد آلودگیهای باقیمانده در آب تصفیه شده مورد بازدید اعضا قرار گرفت. همچنین مرحله انتقال تفاله بدست آمده از مرحله ته نشینی به مرحله آب گیری از لجن، و آهک زدن به لجن خشک شده و دپو در سطل های مخصوص جهت حمل به محل دفن زباله مدفون توسط کارشناسان برای بازدید کنندگان تشریح شد.
بر اساس گزارش کارشناسان این تصفیه خانه یکی از مدرن ترین تصفیه خانه های فاضلاب ایران است که با حداقل میزان تولید بو و مواد زاید، قابلیت استفاده و بهره گیری در شهرهای بزرگ را دارد.
همچنین بر اساس گزارش کارشناسان آب کلر زده شده خروجی با توجه به اینکه دارای استاندارد های بالای سلامت در سطح جهانی است، مستقیما وارد شبکه آب کشاورزی می شود. از دیگر نکات قابل توجه در این تصفیه خانه، انجام تمامی مراحل تصفیه به صورت اتوماتیک و بدون دخالت اشخاص است. طرح کلی این تصفیه خانه در ۷ مدول (بخش) با ظرفیت هر مدول ۱۰۰ هزار نفر پیش بینی شده است.تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد بااعتباری بالغ‌ بر ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور، فرماندار ساوجبلاغ و جمعی از مسوولان این شهرستان در سال ۱۳۹۸افتتاح شد.